Tytuł


Rodzaje biletów


30.00 PLN
Bilet dodatkowy, miejsca nienumerowane

Wybierz termin


Kup bilet

Kup bilet

Kup bilet

Czy poznajesz to zdjęcie?

To zdjęcie zostało wykonane na plaży Poniatówka w Warszawie. Nie znamy tożsamości dziewczyn ani autora/autorki fotografii. Wiadomo jedynie, że fotografia pochodzi ze zbiorów Ilustrowanego Kuriera Codziennego, a w Narodowym Archiwum Cyfrowym została oznaczona datą: lipiec 1927. Niestety rozwiązanie zagadki nie jest proste – w żadnym wydaniu z lipca 1927 reprodukcja się nie pojawiła.

Poszukujemy wszelkich informacji o fotografii i miejscu, w którym została wykonana. Jeśli wiesz cokolwiek na temat historii dziewczyn lub autora/autorki fotografii – prosimy o kontakt. Może to czyjaś babcia, może jakaś postać pojawia się też na Waszych starych fotografiach? A może potrafisz pomóc nam w ustaleniach, kto niemal 90 lat temu stanął za obiektywem aparatu?

Ważne są dla nas również przedwojenne i powojenne wspomnienia warszawiaków z nadwiślańskich plaż. Z chęcią spotkamy się i posłuchamy o tym, jak kiedyś wypoczywało się w Warszawie. Chcemy utrwalić te ulotne chwile: wspomnienia spisać, a fotografie z rodzinnych archiwów zeskanować i podpisać.

Czekamy na Waszą pomoc i kontakt!
kolo@studiokolo.com tel. 513 108 804

Projekt „Żyjemy w najlepszym z możliwych światów”

Nie jesteśmy historykami, lecz artystami i społecznikami zajmującymi się wspólnie teatrem w Stowarzyszeniu Studio Teatralne Koło. Działamy na warszawskim Kamionku, w Teatrze Soho. W tym projekcie poszukujemy historii fotografii, która kiedyś w przypadkowy sposób trafiła do naszego stowarzyszenia. Cztery dziewczyny ze zdjęcia zainspirowały nas tak bardzo, że postanowiliśmy na jego podstawie stworzyć spektakl pn. „Żyjemy w najlepszym z możliwych światów”. Zależy nam także na stworzeniu filmu dokumentalnego, który pokazywałby rzeczywiste wydarzenie i prawdziwą historię, do której uda się dotrzeć wspólnymi siłami.

MUZEUM SPOŁECZNE
Stowarzyszenie Studio Teatralne Koło

Projekt „Żyjemy w najlepszym z możliwych światów” to trzecia odsłona cyklu „MUZEUM SPOŁECZNE”. Muzeum jest próbą artystycznej i społecznej redefinicji warszawskiej Pragi z perspektywy działań i wspomnień jej mieszkańców. 
Pierwszą edycje poświęciliśmy opowieściom i wspomnieniom pracowników Polskich Zakładów Optycznych, mieszczących się od początku lat 20. w budynku przy ul. Grochowskiej. W drugiej zajęliśmy się historią toru kolarskiego Orzeł. W ramach projektu powstał wówczas film dokumentalny oparty na archiwalnych materiałach i spotkaniach z ludźmi związanymi z Orłem. Dzięki zbiórce społecznej na portalu PolakPotrafi odbył się finał projektu „Nowe Dynasy”, będący imprezą rowerową z kolarskimi konkurencjami, warsztatami, koncertem, premierą filmu, wystawą zdjęć, rowerowym przejazdem przez opuszczone obiekty sportowe i otwarciem mini welodromu.

Projekt współfinansuje:
M.st. Warszawa
Narodowy Instytut Audiowizualny

Partnerzy:
Narodowe Archiwum Cyfrowe
Muzeum Warszawy – Muzeum Warszawskiej Pragi
Teatr Soho
Soho Factory

Partner medialny:
AMS

Proponujemy również


Caligula po śmierci ukochanej Drusilli - żony - siostry, znika na trzy dni.…

Serdecznie zapraszamy na najnowszy spektakl „Gołoledź” wg J. Przybory i J. Wasowskiego, w…

Teatr na Plaży zaprasza na koncert piosenek Jacquesa Brela w tłumaczeniu Wojciecha Młynarskiego.…

Partnerzy serwisu
Universal Music Polska Sony Music My Music Warner Music Poland Magic Records SP Records MJM Mystic Production MTJ
LUNA Metal Mind Productions STX Jamboree Box Music Iron Media Top 80
InterTicket
Kinoteatr Rialto
Gliwicki Teatr Muzyczny Agora S.A
O Firmie | Redakcja | Polityka prywatności | Patronat medialny | Bannery NetFan.pl | Dołącz do nas | RSS
Facebook NetFan.pl  NetFan TV  Nasza Klasa Twitter
Zawarte na stronie materiały podlegają polityce ochrony prywatności.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez Użytkowników.
Twórcy witryny: Sebastian Płatek & Piotr Strzępka
Wszelkie prawa zastrzeżone Serwis muzyczny NetFan.pl 2003-2016 ®