Tytuł


Martyna Jakubowicz. Koncert Jubileuszowy podsumowujący 40 lecie pracy twórczej.

Martyna Jakubowicz. Koncert Jubileuszowy podsumowujący 40 lecie pracy twórczej.

"W niejednym domu z betonu przegadaliśmy noce całe, niejeden koncert jej zepsułem i niejedną płytę naprawiłem i popsułbym lub naprawił coś jeszcze, bo artystką jest ponadczasową, a jej spokój i umiejętność dostrzegania urody rzeczy zwykle niedostrzegalnych bardzo nam w dzisiejszych rozchwianych czasach należy..." 
Wojciech Waglewski 


MARTYNA JAKUBOWICZ
Jedyna w swoim rodzaju piosenkarka, która od czterdziestu lat oczarowuje słuchaczy wszystkich pokoleń. Wymyka się wszelkim próbom muzycznego zaszufladkowania, oscylując pomiędzy folkiem, bluesem, jazzem i rockiem. Jest mistrzynią tworzenia nastroju. Koncerty zwyczajowo kończą się owacjami na stojąco, zaś publiczność nie chce pozwolić jej zejść ze sceny.

Choć jej klimatyczne ballady znakomicie brzmią w kameralnych, zamkniętych salach, energiczne utwory z zacięciem rockowym sprawiają, że równie dobrze radzi sobie na plenerowych imprezach i
festiwalach (Pop Session, Rock Arena, Jarocin, Przystanek Woodstock, Rawa Blues i wiele innych)

Na swoim koncie ma aż piętnaście albumów, które znalazły uznanie nie tylko wśród szerokiej publiczności ale również zostały docenione przez zagraniczną prasę (recenzje w „Rolling Stone” i „Guitar Player”) i krajową branżę muzyczną (nominacje do nagrody „Fryderyk” w 1995 i 2011 r).

W marcu 2016 roku, do sklepów trafił najnowszy album Artystki – „Prosta Piosenka”. Jest to pierwsza od sześciu lat płyta autorska. Materiał został zrealizowany z udziałem min. Wojciecha Waglewskiego, Korteza i Jana Smoczyńskiego. Single z tej płyty „Mój czas ucieka” i „Wielka Słabość” , osiągnęły wysokie notowania na Liscie Przebojów Programu Trzeciego.

W październiku minionego roku, Artystka otrzymała prestiżową nagrodę Mateusza Trójki, w kategorii „muzyka rozrywkowa – wydarzenie”.


W ciągu tego czterdziestoletniego procesu poznawania różnych gatunków muzyki i przetwarzania ich w osobiste wypowiedzi Martyna zasłużyła na status powszechnie znanej wykonawczyni. 
Jej piosenki regularnie trafiają na listy przebojów i pojawiają sie często na antenie. Niektóre z jej płyt zyskały przychylne recenzje w międzynarodowych publikacjach typu Rolling Stone czy Guitar Player. Co jest jednak ważniejsze, w ciągu tych lat dorobiła sie wiernej publiczności, która w tej chwili obejmuje dwa pokolenia fanów. Jest myślącą i wrażliwą osobą, która używa piosenek do tego, żeby opowiedzieć nam o sobie w sposób, który nam także pomaga zrozumieć siebie - i przy okazji dobrze sie bawić. 

Współpracowała z wieloma czołowymi polskimi muzykami m.in. Wojciechem Waglewskim(VooVoo), Mateuszem i Marcinem Pospieszalskimi, Ryśkiem Skibińskim (Kasa Chorych), Andrzejem Nowakiem (TSA), Janem Hnatowiczem, Rafałem Rękosiewiczem, Jerzym Piotrowskim (SBB), Aleksandrem Koreckim, Jerzym Styczyńskim (Dżem). 

Proponujemy również


Oburza was nieco większa różnica wieku w związkach?

NIE-POKORNA grupa teatralna „Po Godzinach” przedstawia: „Kolejne Dni Życia z…” czarna komedia powstała…

Partnerzy serwisu
Universal Music Polska Sony Music My Music Warner Music Poland Magic Records SP Records MJM Mystic Production MTJ
LUNA Metal Mind Productions STX Jamboree Box Music Iron Media Top 80
InterTicket
Kinoteatr Rialto
Gliwicki Teatr Muzyczny Agora S.A
O Firmie | Redakcja | Polityka prywatności | Patronat medialny | Bannery NetFan.pl | Dołącz do nas | RSS
Facebook NetFan.pl  NetFan TV  Nasza Klasa Twitter
Zawarte na stronie materiały podlegają polityce ochrony prywatności.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez Użytkowników.
Twórcy witryny: Sebastian Płatek & Piotr Strzępka
Wszelkie prawa zastrzeżone Serwis muzyczny NetFan.pl 2003-2016 ®