Tytuł


Jazz by Jeppesen: MAZOLEWSKI x 3

Jazz by Jeppesen: MAZOLEWSKI x 3

Wojtek Mazolewski należy do grona najwybitniejszych artystów polskiej sceny muzycznej. Basista, kompozytor, producent, autor muzyki teatralnej i filmowej. 

Jeden z najczęściej grających poza granicami naszego kraju artysta. Laureat prestiżowych nagród muzycznych, prezentuje nowe oblicze polskiego jazzu w Europie, Ameryce Południowej i Azji.

Wybuchowe, eklektyczne koncerty to znak firmowy muzyki Mazolewskiego. Energetycznie łączy tradycję z nowoczesnością. Analogowe brzmienie kwintetu Wojtka nawiązujące do mistrzów jazzu łączy się z elektroniką i współczesnymi inspiracjami. Mieszają sie echa muzyki Milesa Davisa, Erica Dolphiego, Led Zeppelin, Red Hot Chili Peppers, Nirvany i Aplex Twina. 

Pełen różnorodnej muzyki będzie też koncert 14 czerwca w gdańskim Starym Maneżu. Wojtek zaprezentuje wraz z członkami swojego kwintetu i gośćmi trzy programy „Polka”, „Komeda” oraz „Chaos Pełen Idei”

Polka to album, który uzyskał w Polsce status „Platynowej Płyty”, a 4 utwory znalazły się w notowaniu Listy Przebojów Radiowej Trojki. Światowa edycja albumu zatytuowana „Polka Worldwide Deluxe Edition” została uznana przez prestiżowy amerykański magazyn Downbeat za jedną z pięciu najlepszych płyt 2018 roku. Utwór London znalazł się również w notowaniu 50 najlepszych utworów jazzowych legendy radia BBC 6 Music Gillesa Petersona. O albumie "Polka Worldwide Deluxe Edition" rozpisują się także inne światowe media. Recenzje płyty ukazały się m.in w angielskim The Wire czy prestiżowy niemieckim JazzThing. 

Komeda - Muzyka Krzysztofa Komedy inspiruje całe pokolenia muzyków nie tylko w Polsce ale i na świecie. Nie inaczej jest z Wojtkiem Mazolewskim i muzykami jego kwintetu Joanną Dudą, Markiem Pospieszalskim, Oskarem Torokiem i Qbą Janickim. Jednym z impulsów do zagłębienia w jego twórczość był zeszłoroczny koncert WMQ w Londynie podczas prestiżowej serii "Church of Sound". Zespół Wojtka Mazolewskiego  zaprezentował londyńskiej publiczności specjalny projekt „Polish Jazz” poświęconym legendom polskiego jazzu w tym w dużej części muzyce Komedy.

"Nowy program koncertowy kwintetu z muzyką Krzysztofa Komedy powstawał przez ostatnie dwa lata. - mówi Wojtek Mazolewski - w naszych interpretacjach pokazujemy nie tylko sam potencjał kompozycji Komedy, który jest bezdyskusyjny ale także dodajemy im taki nasz współczesny, kwintetowy pierwiastek."

Chaos Pełen Idei to nazwa płyty wydanej w 2016 roku przez Wojtka Mazolewskiego. Tym razem do współpracy zaprosił wspaniałych gości, łącząc pokolenia i śmiało mieszając gatunki muzyczne. Album uzyskał w Polsce status Złotej Płyty. Podczas gdańskiego koncertu wystąpi aż 5 gości ktorzy pojawili się na płycie będą to: Ania Rusowicz, Misia Furtak, Piotr Zioła, John Porter i Vienio.

Kwintet Wojtka Mazolewskiego, wystąpi w całości koncertu w składzie Joanna Duda, Oscar Torok, Marek Pospieszalski, Qba Janicki, Wojtek Mazolewski.

Program :
- Polka: https://www.youtube.com/watch?v=YRTFAvw4ji4
- Komeda https://www.youtube.com/watch?v=C83HDj6s3kQ
- Chaos Pełen Idei https://www.youtube.com/watch?v=ao-POGrTUZc

Wykonawcy :

Wojtek Mazolewski Quintet :
- Oskar Torok 
- Marek Pospieszalski 
- Joanna Duda  
- Qba Janicki
- Wojtek Mazolewski 
 
Specjalni Goście :
                                            https://www.polskirock.art.pl/przemyslaw-dyakowski,m1246,biografia.html
 
 
Sponsor :
Jeppesen,
 

Produkcja :
Kombinat
JazzWaves

Partnerzy :
Stary Maneż
 
Patroni Medialni :
Radio Gdańsk 
Trójmiasto.pl

Proponujemy również


Koncert poświęcony piosenkom z repertuaru tajemniczej Ewy Demarczyk, polskiego Czarnego Anioła, który od…

Duet Skalpel to dzisiaj już klasyka europejskiego nu jazzu.

Partnerzy serwisu
Universal Music Polska Sony Music My Music Warner Music Poland Magic Records SP Records MJM Mystic Production MTJ
LUNA Metal Mind Productions STX Jamboree Box Music Iron Media Top 80
InterTicket
Kinoteatr Rialto
Gliwicki Teatr Muzyczny Agora S.A
O Firmie | Redakcja | Polityka prywatności | Patronat medialny | Bannery NetFan.pl | Dołącz do nas | RSS
Facebook NetFan.pl  NetFan TV  Nasza Klasa Twitter
Zawarte na stronie materiały podlegają polityce ochrony prywatności.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez Użytkowników.
Twórcy witryny: Sebastian Płatek & Piotr Strzępka
Wszelkie prawa zastrzeżone Serwis muzyczny NetFan.pl 2003-2016 ®